İplik kalitesinin üretilen her üründe standartlaştığı CANSAN İplik’te üretimin bütün aşamaları titizlikle kontrol edilmektedir. İplik üretiminin tümü “Uster” standartlarıyla kontrol edilmektedir. Laboratuarımızda kartela dışında istenen özel oranlarda ve renklerde melanj iplik çalışılabilmektedir.
DOLAR ALIŞ DOLAR SATIŞ EURO ALIŞ EURO SATIŞ

KURUMSAL

ÜRETİM

KARTELA

İLETİŞİM

ÜRETİM AŞAMALARI

KALİTE KONTROL

Kalite anlayışı, hammadde tedarikinden başlayıp üretimle devam eden, satış ve satış sonrası müşteri ilişkileri ve müşteri memnuniyetini de içeren uzun bir süreçtir. Bu sürecin doğru işlemesini sağlamak Kalite Güvence Departmanımızın temel görevidir.

Fabrikamız bünyesinde üretim ve işletme birimlerimizden bağımsız olarak oluşturulan Kalite / Güvence Departmanımızda vardiya sistemine göre çalışan Laborant-Kalite kontrol elemanları üretim ve üretim sonrasında elyaf kontrollerini HVI1000, iplik kontrollerini ise USTER TESTER 5 makinaları ile yapmaktadır.

Fiziksel ölçümlerin yanı sıra, görsel kalite kontrolün önemine de inandığımız için, Kalite Güvence Departmanına bağlı olarak çalışan ayrı bir ekip görev yapmaktadır. İşletmeden çıkan tüm bobinler ultra-viole ışık altında kontrol edilere, kondisyonlama kazanında fikse edilip ambalajlanarak müşterilere sevki sağlanır. Böylece işetmemizden çıkan bobinler tek tek kontrol edildikten sonra müşterilerimize vaat ettiğimiz yüksek nitelik ve kalitede ürünler olarak sunulmuş olur.

Müşteri memnuniyeti odaklı üretim sistemimizin her aşamasında uygulanan kalite kontrol testlerinden elde edilen veriler, gerektiğinde müşterilerimize sunulmakta; ilerleyen zamanlarda standartlarımızın güncellenmesi ve geliştirilmesi için kullanmak üzere bilgisayar ortamında ve dosyalarda arşivlenmektedir.

Üretim aşamasında müşterilerimiz tarafından özel kalite speckleri istenmemişse, ürünlerimiz kendi bünyemizde oluşturulan standartlara göre değerlendirilmektedir. Bu sayede ipliğin kalitesinde ileri aşamalarda ortaya çıkabilecek problemler tespit edilerek, gerekli önlemler üretim aşamasında alınmaktadır.